Порошенко екстрено зібрав військовий кабінет через агресію РФ

President.gov.ua

За інформацією, отриманою від спікера Президента України, Порошенко зібрав військовий кабінет з приводу того, що відбувається збройного протистояння російських і українських кораблів.

“Агресивні дії РФ зажадають рішучого засудження і жорсткої відповіді з боку міжнародної спільноти, включаючи санкції. З цією метою Президент України перебуває в безпосередньому контакті з керівництвом ЄС і НАТО. Глава держави доручив МЗС оперативно проінформувати країни Великої сімки та членів Ради безпеки ООН про злочинні дії російської сторони в Азово-Керченської акваторії та в районі Чорного моря, а також ініціювати розгляд даного питання в рамках ООН і ОБСЄ”, – йдеться в повідомленні прес-служби Президента України.

Також відомо про те, що готовий проект резолюції ООН по мілітаризації Росією Автономної Республіки Крим та Азовського моря. Документ збираються розглянути в грудні на Генеральній Асамблеї ООН.

За останніми даними, російські кораблі атакували судна ВМС України, які за заздалегідь затвердженим і узгодженим графіком слідували з Одеси до Маріуполя. Наші моряки інформували диспетчерів з РФ, але ті не відреагували на повідомлення. Як стверджує російська сторона, українські кораблі порушили кордон РФ без усякого попередження, а після зв’язку з ними, відмовилися коритися російським наказам і погроз застосування зброї. Росія залучила вертольоти Ка-52 і близько десяти військових кораблів для переслідування двох малих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь”, а також рейдового буксира “Яні Капу”. На перехоплення українських суден вийшли також два судна Чорноморського флоту РФ і шість катерів прикордонної служби ФСБ. Незабаром росіяни протаранили український буксир і пошкодили його двигун. Російський сторожовий катер “Дон”, протаранив “Яні Капу”, сам отримав пробоїну і відправився на базу в аварійному стані.

Увечері, після того, як українські кораблі оголосили про завершення завдання і вихід з Керченської протоки, російські судна відкрили вогонь по броньованому катеру “Бердянськ”, а потім захопили всі три судна в полон. Відео захоплення потрапило в мережу. “Це піде доказом у міжнародний суд. Агресія! Кучкуемся та очікуємо реакції дружніх країн”, – написав у Твіттері Арсен Аваков.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*