Чим обернеться інцидент в Азовському морі для України та Росії

Newsone.ua

Збройний інцидент стався в Азовському морі. 25 листопада, три кораблі ВМС України прямували маршрутом Одеса – Маріуполь, через Керченську протоку, були неправомірно атаковані російськими судами. Так, український буксир-судно «Яни Капу», було протаранене прикордонним кораблем РФ “Дон”, ніс прикордонну службу.

Внаслідок цих дій, був пошкоджений двигун, а також обшивка нашого корабля і він не зміг продовжити рух. Катери України “Бердянськ” і “Нікополь”, згідно з інформацією на офіційній сторінці ВМС України в Фейсбук, були піддані обстрілу, виведені з ладу, а також є поранені моряки. Представник України в Криму, підтвердив цю інформацію і повідомив, що росіяни намагаються захопити кораблі.

Згідно з договором про співпрацю між Україною і Росією в Азовському морі, а також Керченській протоці, статтями 17 і 38 Конвенції ООН по морському праву, судна можуть здійснювати прохід по Керченській протоці тоді, коли вважатимуть за потрібне, за умови, що не порушується безпека судноплавства.

Росія зі свого боку заявила, що акваторія територіального моря входить до складу РФ була тимчасово закрита, а для проходження через неї, необхідно заздалегідь подавати заявку, чого Україна не зробила.

За дорученням Петра Порошенка, Україна звернулася до ради безпеки ООН. Цю інформацію підтвердив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко. Влада вважає, що російська агресія досягла піку і зупинити її можна тільки спільними зусиллями.

На даний момент невідомо, коли Радбез ООН зможе зібратися для обговорення цього питання, а також яких наслідків варто очікувати.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*