Україна чекає рішень Константинопольського Патріархату

Today.ua

Засідання константинопольських ієрархів, яке проводиться в Стамбулі, має остаточно узгодити час проведення собору майбутньої Помісної української Церкви. Також від Фанару очікують на затвердження Томосу, який обґрунтовує автокефальний статус єдиної Православної церкви України.

Собор, покликаний створити нову Церкву та затвердити її предстоятеля, був анонсований Вселенським Патріархатом тиждень тому. На цю новину відреагували глава держави Петро Порошенко та парламентський спікер Андрій Парубій, які заявили, що очікують від майбутнього синоду Томос.

Інформаційне агентство «Бі-Бі-Сі», посилаючись на власні джерела в колах константинопольського духівництва, повідомляє, що співрозмовники журналістів радили не поспішати з висновками. На їхню думку, затвердження Томосу може статися пізніше, однак зараз планується обговорення цього церковного документа.

Синод Вселенського Патріархату пройде з 27 листопада і триватиме три дні. До процесу обговорення надання Томосу був підключений спікер ВР Андрій Парубій, який провів ряд зустрічей з константинопольськими ієрархами.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*