Як працюватимуть українські суди у військовому положенні

Vedomosti-ua.com

У Верховній Раді України затвердили документ, який направив Президент України Петро Порошенко, про введення воєнного стану. Згідно цього документа, в найближчі 30 днів з моменту вступу в силу Указу (з 26 листопада) в 10 областях України будуть діяти деякі заборони, введені зміни, в тому числі і в роботу державних установ.

У цей період частково будуть обмежуватися права громадян України. Варто відзначити, що і правосуддя не залишиться в стороні. У ці 30 днів буде діяти судова система згідно з Конституцією України.

У тому випадку, якщо суди на територіях, де введено воєнний стан, будуть не в змозі здійснювати правосуддя, то, відповідно до закону України, всі судові справи перенесуть в інше місто або область. Тобто може бути змінена територія підсудності справ.

Нагадаємо, що військовий стан в країні було введено після того, як в Азовському морі російські прикордонники напали на українські судна, які здійснювали плановий перехід з одеського порту в маріупольський порт в Азовському морі. Російський корабель «Дон» взяв на таран український буксир, після чого, буксир обстріляли, а українських моряків захопили в полон.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*