Фанар розпустив європейське Архієпископство Російських Православних Церков

dontimes.news

Постановою Священного Синоду вищого духівництва Константинопольського патріархату було скасовано Томос (дозвільну церковну грамоту), яка раніше підтверджувала омофор Фанара над західноєвропейськими православними парафіями, що утворювали Архієпископство.

Один з протодияконів РПЦ МП Андрій Кураєв, відомий в РФ своїми лекціями та коментарями для мас-медіа, зазначив, що таким чином скасовується Томос Вселенського Патріарха від 1999 року. Він назвав рішення Фанара «тривожним».

«Омофором» у православній церковній термінології, крім богослужбового єпископського одягу, називається перебування групи храмів (приходів) або одного з них в будь-якої церковної юрисдикції або під заступництвом такої.

Таким чином, константинопольські ієрархи розпустили Архієпископство РПЦ на території західноєвропейських країн. Повідомляється, що воно може бути приєднано до Галльської метрополії Константинопольської Православної Церкви. Про те, що відбувається, ще до виходу офіційних прес-релізів повідомив портал orthodoxie.com, який висвітлює події православного світу.

Нагадаємо, що в даний час східнохристиянський світ очікує рішення Синоду Вселенського патріархату з надання Томосу про автокефальний статус єдиної (помісної) Української Церкви.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*