Хмельницьке село перетворилося на музей просто неба

ukrinform.ua

Село Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області перетворюється на музей просто неба. Жителі села за підтримки Українського культурного фонду та Мінкультури почали прикрашати будинки та паркани, автобусні зупинки, школи та муніципальні будівлі витонченим самчиковським розписом.

Декоративне мистецтво самчиковського розпису, яке бере свій початок з Південно-Східної Волині, донедавна перебувало на межі зникнення. Однак тепер розпис отримала шанс на відродження – завдяки зусиллям сільських народних майстрів та мистецької ініціативи UA MAZE.

Тепер Хмельницьке село прикрашають масивні яскраві сюжетні малюнки природних для природи квітів: жовтого, синього, зеленого і червоного на білому тлі, в обрамленні – білого і чорного кольорів. Зубчики малюнків виконані в фіолетовому і коричневому кольорі. На стінах будинків, парканах, зупинках малюють традиційних для самчиковської розпису птахів, дерева життя і рослинний орнамент.

Долучилися до ініціативи відродження розпису сільські майстри народного мистецтва Олександр Пажимський та Сергій Касьянов. Не залишилися осторонь і місцеві жителі, школярі, учні місцевої художньої школи, а також волонтери з Хмельницького, Старокостянтинова, Шепетівки, Києва. Навесні наступного року в селі планують прикрасити ще двадцять будинків, тому незабаром село перетвориться в справжній етнічний музей просто неба. А традиція прикрашати будинки чарівними народними орнаментами може перерости у Хмельницькій області на справжній флешмоб, який дасть багатьом українським селам та українській народній культурі шанс на відродження.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*