Україна просить НАТО посилити присутність в Чорному морі

sensum-club.pro

Київ звернувся до держав, які входять до складу Північноатлантичного Альянсу, з проханням про відряджання кількох кораблів в чорноморську акваторію. Це необхідно для досягнення безпеки в проблемному морському регіоні. Про це заявив глава держави Петро Порошенко в розмові з журналістом телеканалу NBC.

Президент підкреслив, що Чорне море є точкою «глобальної безпеки». За його словами, ще очікуються переговори на тему того, яка країна виділить корабель зі складу свого флоту для передислокації в Чорне море, проте, зазначив Порошенко, це точно буде держава, що входить до Північноатлантичного Альянсу.

Раніше з аналогічним проханням до Генерального секретаря НАТО Йенс Столтенбергу звернувся парламентський спікер Андрій Парубій. Він закликав Столтенберга посилити присутність Альянсу в чорноморській акваторії, назвавши перебування кораблів і авіації країн-членів НАТО в цьому регіоні гарантією стабільності та безпеки. Парубій зазначив, що знайшов розуміння Генсека Альянсу в питанні небезпеки, яку представляє Кремль.

Нагадаємо, що ситуація в Азовському і Чорному морях загострилася після обстрілу і захоплення прикордонниками РФ плавзасобів ВМСУ та полону їх екіпажів, які знаходяться на даний момент на території анексованого Кримського півострова.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*