Українські військові розповіли про причини невдач на змаганнях НАТО

фото: www.mil.gov.ua

Другий рік поспіль українські танкісти 14 ОМБр ВСУ приймають участь у змаганнях «Strong Europe Tank Challenge 2018» у Баварії. Капітан Роман Багаєв розповів, що завадило гідно виступити Україні у цей раз.

Наші ЗС були представлені у цей раз танком Т-84У, замість Т-64. Відомо, що біда, яка трапилася із обладнанням машини під час виконання вправ, завадила танкістам показати хоча б якісь позитивні результати. Капітан команди Роман Багаєв обурений через такі неприємні події: прямо на полігоні заклинило механізм заряджання, башта танку ходила сама собою, та через іскри у проводці танк мало не згорів. Це в умовах реальних бойових дій загрожує і життю та здоров’ю екіпажу, і виконанню бойової задачі.

Багаєв зазначає, що у ключових етапах взводу у наступі та обороні, замість можливих 500 балів за кожний, українці отримали 0. Із чотирьох Т-84 один вистрілив, інші – заклинило. Взагалі, з 40 пострілів вийшло зробити лише 16. Представники харківського заводу ім. Малишева навіть не вірили, що таке могло трапитися. Перед початком змагань танкісти  пристрілювалися, але в перший же день змагань все пішло не так, як треба.

Штатно у  14 ОМБр на озброєнні стоять знайомі  та обкатані Т-64ВБ, а на змагання дали Т-84У – попередню, не дуже надійну версію. Команда припускає, що був виключно рекламний хід. Ця модель використовуються для експорту.

Також Роман Багаєв припустив, що ці танки поїдуть проходити випробування боєм до зони ООС після параду до Дня Незалежності.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*