На території столичної Лаври проходять обшуки

News.liga.net

На території Києво-Печерської Лаври співробітники Служби безпеки України проводять санкціоновані обшуки. Приводом для їх проведення стало кримінальне провадження у відношенні Митрополита Павла, який займає пост настоятеля Лаври.

Постанова про проведення обшуків було видано Ржищівським столичним міським судом відповідно до клопотання прокуратури міста Кагарлик.

Обшукам піддалися споруди Лаври та розміщена при них резиденція Митрополита.

Кримінальне провадження відкрито за статтею 161 КК України, що передбачає покарання за порушення рівності громадян по їх національній, релігійній або расовій ознаці. У постанові суду фігурує відеоролик, розміщений на хостингу YouTube. Матеріал, опублікований на каналі відеохостингу «Главновости», містить висловлювання Митрополита Павла (РПЦ Моспатріархату) про настоятеля УПЦ Філарета (Київський патріархат), про поцілунок останнього «з бісом».

СБУ зробило висновок, що духовна особа зробила висловлювання, що порушує принципи рівноправності серед громадян. Обшуки покликані знайти на електронних і паперових носіях інформацію, яка підтвердить намір Митрополита навмисно вчинити розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*