У Франції готуються до нових мітингів проти зростання податку на паливо

Dw.com

Інформагентство «Reuters» інформує, що влада Франція готується до нових мітингів проти зростання вартості податку на паливо. Перед початком нової демонстрації протестів до Парижа стягнули майже тисячу правоохоронців. Перша демонстрація пройшла ще сімнадцятого листопада, тоді участь у ній взяли понад двісті вісімдесяти тисяч громадян. Ще один мітинг пройшов двадцять четвертого числа того ж місяця, на який вийшли понад ста тисяч громадян, проте дії протестувальників носили більш радикальний характер. Відзначається, що вони не тільки перешкоджали дорожньому руху, але й кидали каміння в правоохоронців та співробітників пожежної служби. Крім того, учасники акції протесту прийняли спробу прорвати оточення та дістатися до Єлисейського Палацу, проте поліція змогла їх зупинити.

Таким чином, французька влада боїться, що й сьогодні демонстранти прийдуть штурмувати будівлю уряду, у зв’язку з чим, до столиці було стягнено понад п’яти тисяч правоохоронців. Варто зазначити, що така ж кількість представників поліції стежить за порядком й в інших регіонах Франції.

Зазначимо, що ще в п’ятницю то демонстрацій почали підготовку й власники крамниць та ресторанів, які знаходяться в центральній частині Парижу. Водночас, владу держави дуже турбує, що мітингувальники не мають жодного керівника, якого б можна було заарештувати, крім цього, вказані акції протесту активно підтримує більша частина населення. Зазначимо, що вже з початку наступного року у Франції піднімуть податки на дизельне паливо майже на 7%, а на бензин – майже на 3%, проте на початку поточного року податки вже підіймали. В уряді зазначають, що такі зміни допоможуть покращити становище бюджету, а також відіб’ються й на екологічному стані країни та, можливо, й на здоров’ї громадян, оскільки є ймовірність того, що вони будуть частіше користатися велосипедами або ж ходити пішки.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*