МЗС ФРН розробив стратегію врегулювання конфлікту в Україні

Apostrophe.ua

Федеративна Республіка Німеччина зацікавлена в тому, що би внутрішній конфлікт на Україні був улагоджений мирними методами, в тому числі, за допомогою угод, підписаних в Мінську. У зв’язку з цим, німецьке міністерство закордонних справ розробило стратегічний план врегулювання конфлікту, який включає в себе п’ять пунктів. У заяві дипломатичного відомства підкреслюється, що з того моменту, як Кримський півострів був анексований Російською Федерацією, а також з того моменту як РФ почала надавати підтримку сепаратистам на сході України, в державі загинули понад десяти тисяч громадян. На даний момент зіткнення триває та все ще несе загрозу для безпеки не тільки України, але й ФРН. У зв’язку з цим, Німеччина підтримує ідею миру та стабільності в зазначеній державі.

Першим пунктом у стратегічному плані німецького МЗС є реалізація Мінських угод, основна мета яких – перешкодити насильству. Зазначимо, що ще в 2015 році представники Російської Федерації, України, Франції та Німеччини розробили план, згідно з яким, кожна із сторін повинна була відвести важке озброєння від лінії зіткнення. Але варто зазначити, що з моменту підписання домовленостей, сторони весь час звинувачують один одного в їх порушенні.

Другим пунктом у плані є, те, що не можна ігнорувати порушення міжнародного права, яскравим прикладом якого є анексія Кримського півострова Російською Федерацією. Відзначається, що спостерігачів з міжнародних організацій на «референдумі» в зазначеному регіоні не було, а значить, результати його не можуть бути визнаними.

Apostrophe.ua

Третій пункт містить у собі відомості про те, що в зоні ООС безперервно працює моніторингова група ОБСЄ, основне завдання якої – неупереджений моніторинг подій. У документі наголошується, що нейтральність даної організації забезпечується тим фактом, що в її складі не тільки представники України, Росії та Європи, а й Сполучених Штатів та Канади. Але, моніторингова група багато разів була під обстрілами та стикалася з перешкодами в реалізації своїх завдань. У зв’язку з цим, захист даної місії повинен бути пріоритетним.

Ще одним пунктом стратегії є можливе розміщення миротворців Організації об’єднаних націй у Донбасі для мирного врегулювання зіткнення.

Завершальним пунктом у стратегії є підтримання процесу реформування в Україні. У документі наголошується, що ФРН неодноразово надавала підтримку державі в даній сфері. Водночас, німецький уряд підтримує й реформу децентралізації українських територій, а також виділяє кошти на відновлення інфраструктури.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*