Суд Польщі: український історик не ображав народ Польщі чи саму державу

Zeit.de

Польське інформвидання «Kurier Lubelski» інформує, що прокуратура одного з польських міст прийняла рішення про закриття кримінальної справи проти екс-голови українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича. Зазначимо, що причиною відкриття провадження стали його висловлювання щодо польсько-української історії. Зокрема, ще влітку поточного року він проводив паралелі між історичними подіями, які відбувалися в 1944 році в Сахрині та подіями Волинської різанини 1943 року. Після такої аналогії голова Люблінського воєводства направив відповідне звернення до прокуратури.

Необхідно зазначити, що історика могли б засудити до тюремного ув’язнення на термін до трьох років, якби правоохоронцям вдалося б знайти в його висловлюваннях слова, що ображають державу або її народ.

Зазначимо, що наприкінці серпня прокурор Польського інституту національної пам’яті прийняв рішення, відповідно до якого, він відмовлявся вести дане провадження. Кількома днями пізніше голова інституту прийняв рішення про те, що Купріянович повинен звільнити займану ним посаду.

Вже в цю середу прокуратура одного з польських міст прийняла рішення закрити цю кримінальну справу, оскільки у висловлюваннях історика не були виявлені факти, які б ображали народ Польщі або саму державу.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*