Порошенко: питання про нашу Церкву – це питання національної безпеки України

President.gov.ua

Під час президентського звернення, присвяченого проведенню референдуму про українську незалежність двадцять сім років тому, голова держави заявив, що створення автокефальної Церкви та дарування грамоти на неї від Вселенського Патріархату («Томос»), стосуються нацбезпеки.

Порошенко пояснив, що в «церковному питанні» вирішуються питання державності та незалежності країни. Він нагадав про світлину, яка обійшла соціальні мережі, на якій єпископ РПЦ проводить освячення ракетного озброєння на території анексованого Кримського півострова.

Голова держави також із засудженням згадав молитви предстоятеля Моспатріархату Кирила, який поминає в літургіях «російське воїнство», яке займається вбивствами українців.

За словами Петра Порошенка, Україна почала переговори з Фанаром через те, що Кремль впливала через РПЦ на українські події.

Нагадаємо, що на останньому Константинопольському Синоді розглядалося питання України, проте дату для Собору по об’єднанню, для створення єдиної помісної Церкви в нашій країні, не оголошували. У свою чергу президент оголосив, що рішення про автокефалію вже прийнято, а Томос затверджено.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*