Україна не зможе перекрити Босфор для кораблів Росії

nsn.fm

Український журналіст інформагентства «ZN.UA» Володимир Кравченко вважає, що Європа знаходиться «на розтяжці» між політикою пресингу та дипломатичного рішення «по зміцненню діалогу». Виходячи з цього, можна спрогнозувати підсумки звернення командувача українськими ВМС Воронченко до міжнародної спільноти з вимогою обмежити доступ до Босфорської протоки для РФ.

Багатьох західних політиків насторожив факт перебування співробітників СБУ на українських судах, захоплених російськими прикордонниками. А також стрімке введення військового стану на п’ятий рік війни. Пояснення, що акт агресії Росії був відкритим, на відміну від 2014 року, прозвучали непереконливо для членів ЄС і НАТО.

Таким чином, Україна навряд чи зможе чітко аргументувати свою позицію щодо призову закрити Босфорську протоку для Російської Федерації, особливо з урахуванням того, що турецька влада з одного боку виступає за вільне мореплавство в акваторії Азова та Керченській протоці, а з іншого – утихомирює Росію.

Водночас видання підкреслює, що Києву слід також врахувати, що турецький президент Ердоган виступив з ініціативою, відповідно до якої Туреччина хоче стати посередником у вирішенні сперечань, які виникли між українською та російською сторонами в Керченській протоці.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*