За п’ять років жоден “беркутівець” не був засуджений за розгін Майдану

blog.i.ua

У сюжеті тижневика «Перші про головне деталі», який транслюється на телевізійному каналі «ZIK», інформують, що на даний момент ще не завершено розгляд жодної справи проти беркутівців, які винні у побитті людей під час подій Майдану. Проте одна зі справ була розглянута аж на п’ятий рік після революції. Водночас, у Генеральній прокуратурі інформують, що наразі проведена ідентифікація ще кількох бійців із «Беркуту», при цьому, тринадцяти особам вже оголошена підозра.

Так, в ході судового засідання проти колишнього бійця «Беркуту» Олега Бойка нікого крім нього, прокурорів, а також сторони захисту – немає. Саме засідання триває протягом п’яти хвилин. Така ситуація повторюється із року в рік. На засідання ті люди, які постраждали від дій бійців, навіть не з’являються, оскільки саме засідання проводиться із метою надання доказів, які потім будуть направлені для аналізу.

Один із прокурорів Євген Бондар підкреслює, що деякі події відбувалися п’ять років тому, та зараз у них вже сплив строк давності. Проте що ж стосується іншої статті за перевищення владних повноважень, то тут строку давності бути не може. Саме тому, колишній беркутівець повинен відбути заслужене покарання, але коли він його отримає сказати складно.

Також прокурор підкреслив, що є справи, які просуваються значно повільніше. Як приклад він приводить справу екс-голови Київської міської адміністрації Олександра Попова, якого звинувачують у злочинах корупційної спрямованості. Наразі справа розглядається вже майже п’ять років, та в цьому провадженні за цей термін були лише допитані свідки.

Голова Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк зазначив, що він невдоволений тим, як просуваються розслідування та судові засідання. Проте прокурори зробили усе, що було в їх силах. Так, у поточному році було ідентифіковано понад тринадцяти бійців «Беркуту». Зараз робота продовжується, проте залишається масштабна проблема – завантаженість судів.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*