Екс-заступник Генпрокурора: українські правоохоронці так і не навчилися новому порядку у своїй роботі

24tv.ua

Адвокат і екс-заступник голови Генпрокуратури Віталій Касько розповів про проведення незаконних затримань і призначення «непіднімний» застав в аспекті справи про масові розкрадання в «Ощадбанку».

Касько зазначив, що не веде цю резонансну справу, однак займався схожими. За його словами, проведення затримання у зв’язку з підозрою у вчиненні правопорушення, без отримання судової санкції, набуло значного поширення з боку силових структур.

Нагадаємо, що Основний закон дозволяє подібну процедуру тільки при місцеперебуванні підозрюваного на місці злочину або одразу після правопорушення, для припинення подальших злочинів і доставлення підозрюваного до суду.

Однак в значній кількості справ Національного антикорупційного бюро, пов’язаних з документальними діяннями, попередній судовий дозвіл на проведення затримання ігнорується, роблячи його довільним. Це є порушенням української Конституції і Європейської конвенції про права людини. Через це не один раз були подані позови до Європейського суду про довільні затримання слідчими, включаючи співробітників НАБУ.

Ще однією проблемою українського правосуддя, вважає Касько, є величезні застави, які призначаються як альтернатива взяттю під варту. Юрист вважає це явище «прихованим» та не маючим альтернативи рішенням про взяття під варту, що також може спричинити звернення до ЄСПЛ. Українські правоохоронці не навчилися новому порядку у своїй роботі, зазначив Касько.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*