Марш рівності в Києві розпочався з надання медичної допомоги поліцейським та затримання невідомих

фото: intvua.com

Марш рівності був запланований на 9 годину ранку 17 червня. Ще до настання цієї дати навколо заходу розгорнулися палкі дискусії. Патріарх митрополит Онуфрій звернувся до влади із закликом заборонити захід. Активісти націоналістичних рухів почали протестні акції. Однак, депутати Європарламенту закликали українських політиків взяти активну участь в даному заході.

День параду розпочався з бойових сутичок. О 6 ранку 150 осіб перекрили маршрут руху учасників заходу. Співробітники поліції зробили спробу домовитися з молодиками. Усний діалог не вдався і стражі правопорядку з метою уникнути провокацій і зіткнень між учасниками параду і противниками подібних заходів, відтіснили їх з дороги. Активісти чинили опір, деякі застосовували газові балончики. В результаті постраждали п’ятеро поліцейських, затримано 28 осіб, щодо яких відкрито кримінальну виробництво за статтями 342 і 345 КК.

Також зіткнення відбулися біля готелю «Опера». Затримано 20 осіб.

За даними правоохоронних органів всього затримано 56 осіб.

Нагадаємо, подібні марші в Україні проходять з 2013 року. Щорічно захід супроводжується зіткненнями правоохоронних органів і противників ЛГБТ-спільноти.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*