Які православні свята нас очікують у грудні

Virguldensonrasi.tumblr.com

Останній місяць 2018 року багатий на великі церковні свята. Урочистості починаються вже з нинішнього дня. 4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці. В народі називали його просто – Третя Пречиста. Це свято одне з дванадцяти найбільших в році і відноситься до двунадесятих.

Ранок починався завжди з молитви. Історія ж свята розповідає про праведників Іоакима та Анну, які не мали можливості мати діток. Але постійно проводили дні у молитвах, пообіцявши Всевишньому, якщо з’явиться дитинка, то вона присвятить себе Богу і буде вірно йому служити.
Всевишній почув молитви, і у подружжя народилася дівчинка, яку назвали Марією. У три роки дитину привели до Єрусалимського храму, де вона присвятила себе служінню Господу.

Зимовий цикл церковних свят продовжує свято Андрія Первозванного, яке відбудеться 13 грудня. Андрій Первозванний – один з 12 апостолів, до нього звертаються за захистом усіх тих, хто пов’язаний з морем і вирушає у далеку путь.

У народі напередодні цього свята починали дівочі ворожіння.

17 числа святкували Варвару. Святу Великомученицю вважали заступницею від смерті, цілителькою віспи та кору, а ще знали, що вона стане на захист кожної жінки. Здавна гірники молилися Варварі, щоб захищала від травм і обвалів на виробництві. У цей день освячують воду і справляють панахиду за померлими.

День пам’яті святого Миколи Чудотворця відзначаємо 19 грудня. Маленький Миколай рано залишився без батьків, які виховували сина набожним та вірянином. Спадок батька й матері він використав для допомоги нужденним. І зараз у цей день віряни допомагають своїм ближнім, сиротам, діткам, хворим та одиноким.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*