Гройсман: необхідно змінити адміністративно-територіальний устрій України

News.pn

Голова українського уряду Гройсман ініціював зміну принципів адміністративно-територіального устрою держави. З такою ініціативою він виступив в ході проведення круглого столу щодо реформування самоврядування на місцях. Прем’єр підкреслив, що в питанні адміністративно-територіального устрою слід навести порядок. Необхідно, щоб всі наявні недоліки були усунуті, а також, щоб була введена ефективна логічна система управління країною. Ефективною система буде тоді, коли кожен регіон буде самодостатнім.

Гройсман підкреслив, що як приклад ефективно дієвої системи управління можна навести об’єднані громади, які мають можливості самостійно розвивати територію та інфраструктуру. На його думку, даний досвід повинен бути закріплений. Так, голова уряду пояснив, що в державі необхідно сформувати систему з трьох рівнів, яка буде містити громади, райони, регіони. Він також підкреслив, що в країні повинна бути створена ефективна система управління на місцях, повинні бути присутніми фінансові гарантії. Крім цього, слід створити спеціальні органи, функції яких будуть носити контрольний та наглядовий характер. При цьому, необхідне збереження балансу повноважень та відповідальності.

Водночас, для того, щоб система самоврядування функціонувала ефективно, слід сформувати ради та виконавчі комітети. Що ж стосується фінансової самодостатності, то для цього необхідно закріпити принципи повсюдності та субсидіарності. Крім цього, повноваження повинні бути адекватні стосовно фінресурсів. При цьому, в регіонах повинен бути префект, в обов’язки якого має входити забезпечення комунікації та координації центральної та місцевої влади, а також реалізація держпрограм та державної політики в регіонах. Крім цього, префект зобов’язаний відстежувати відповідність рішень місцевої влади українській Конституції.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*