Одеська область у військовому положенні – вихід на воду на маломірних плавзасобах під забороною

Aagenosta.lv

Інформаційне агентство «Уніан» повідомляє, що в Одеській області, в тому числі і в обласному центрі, з початком місяця набула чинності заборона на вихід у Чорне море маломірних суден. Також на них було проведено закриття засобів навігаційного обладнання. Про це повідомили в Держприкордонслужбі України.

Такі запобіжні заходи стали необхідністю, щоб уникнути підбурювання, а також провокацій у відношенні української сторони, в умовах складної ситуації в водах Азовського та Чорного моря.

Відомством було відзначено, що жителі зобов’язані дотримуватися вимог, які описані в постанові Кабміну «Про прикордонний режим», а так само в відповідному наказі Міністерства внутрішніх справ України.

Нагадаємо, що 25 листопада, українські катери «Нікополь» і «Бердянськ», а також буксир «Яни Капу» здійснювали перехід з міста Одеси в порт міста Маріуполь, за раніше запланованим графіком, але судна України були перехоплені прикордонними службами Російської Федерації недалеко від Керченської протоки. Військово-морські сили України відзначають, що російська Прикордонслужба була повідомлена про плановий перехід. Всупереч цьому, ПСКР «Дон» почав таранити допоміжне судно «Яни Капу», внаслідок чого те отримало пошкодження. Діючи відповідно до міжнародного морського права, екіпаж вирішив продовжити рух. В результаті переслідування російською стороною, в полоні опинилися 24 службовців Військово-морських Сил України, шестеро отримали поранення.

«Суд» в анексованому Криму відправив під арешт всіх українських службовців строком на два місяці. Згодом надійшла інформація про їх переміщення з Кримського півострова на територію Російської Федерації.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*