Через Росію Україна зазнає втрат – перевалка вантажів у портах скоротилася до 8,9 мільйона тонн

Politeka.net

Голова української адміністрації морських портів Райвіс Вецкаганс інформує, що порти, розташовані в акваторії Азова у два рази скоротили чисельність суднозаходів. Він підкреслив, що на ситуацію ніяк не вплинули й проходи декількох кораблів на початку поточного місяця. Він також зазначив, що протягом останніх п’яти років перевалка вантажів у портах Бердянська та Маріуполя скоротилася до 8,9 мільйона тонн, що у два рази менше, ніж раніше.

Основні причини Вецкаганс бачить у збройному зіткненні на сході країни, а також у будівництві Керченського мосту та наявних затримках кораблів, які, на його думку, безпідставні.

На даний момент перевалка вантажів забезпечується в першу чергу внаслідок експорту продуктів, вироблених в Україні в Італію, Сполучені Штати, Туреччину, Єгипет, Угорщину, Британію, а також Францію та Сирію. Голова морських портів підкреслює, що до цього, порт в Маріуполі вже простоював без перевалок, внаслідок затримання кораблів. Однак нинішню затримку не можна назвати просто тривалою, оскільки українські судна не могли потрапити в Маріупольський порт, у зв’язку з блокуванням доступу з Чорного в Азовське море. Судна не пропускали починаючи з 22 листопада по перше число поточного місяця.

На думку голови адміністрації морських портів, дана ситуація вирішилася б, якби українські судна без перешкод перетинали Керченську протоку. В такому випадку, ефективність роботи портів Азовського моря змогла б збільшитися у два рази.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*