Синод Вселенського Патріархату не надасть незалежності українській об’єднаній Церкві

44.ua

Журналісти кількох українських онлайн-видань вивчили підсумки Синоду Вселенського Патріархату, присвяченого українському церковному питанню. Документ не підлягав офіційному оприлюдненню, однак потрапив у розпорядження мас-медіа.

Стало відомо, що Фанар не оприлюднив Томос (грамоту) про створення автокефальної Церкви в Україні. Замість цього обговорено створення релігійного інституту, що знаходиться в повному підпорядкуванні Вселенському Патріарху. Головний акцент в прийнятому на синоді статуті зроблений на те, що з іншим православним світом об’єднана українська Церква буде пов’язана виключно через Константинопольський Патріархат.

Предстоятель нової церкви одержить не сан патріарха, а титул митрополита. Таким чином, в східнохристиянської ієрархії він буде нижче голови Московського патріархату. Також майбутня об’єднана Церква України не зможе займатися канонізацією без схвалення Фанару, та позбавлена права готувати миро (масло, яке використовується для таїнств, рукопокладання духівництва та освячення релігійних споруд).

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*