Президент назвав день Собору по об’єднанню церков України

ukr-today.com

Ієрархи українських православних церков проведуть Собор, який має своєю метою об’єднання в єдиний релігійний інститут зі статусом автокефалії. Про це заявив голова держави Петро Порошенко.

Об’єднавчий собор відбудеться 15 грудня. Всі його учасники візьмуть участь в обранні предстоятеля Церкви України, яка стане помісною. Вищій духовній особі помісної Церкви буде вручений Томос (грамота) від Фанара, після чого оголошується автокефальний статус.

Нагадаємо, що в жовтні поточного року Синод Вселенського Патріархату ухвалив, що процедура надання Україні автокефалії триває. Було скасовано рішення Фанара сімнадцятого століття, відповідно до якого знаходилася в Києві митрополія ставала залежною від Москви. Також була знята анафема з предстоятелів УАПЦ Макарія та УПЦ Київського Патріархату Філарета.

На початку минулого місяця український президент і Константинопольський Патріарх поставили свої підписи під двосторонньою угодою про співпрацю.

Рішення Константинопольських ієрархів викликали різку реакцію Москви. Моспатріархат звинуватив Вселенського Патріарха Варфоломія в розколі та наклав заборону на спільні служіння з духівництвом Константинопольського Патріархату.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*