Експерти: смертність серед українських землевласників призводить до небезпечної ситуації

Glavpost.ua

Більш ніж півтора мільйона гектар земельних ділянок сільськогосподарського призначення залишається без власника. Про це повідомляється в матеріалі «Економічної правди».

Журналісти провели дослідження на тему того, що відбувається в сільськогосподарській галузі. Середній вік пайовиків земельних ділянок становить шістдесят років, чверть з землевласників вже відзначили сімдесятиріччя. Внаслідок природних вікових причин вони не можуть обробляти свою ділянку, надаючи її в користування на орендній основі.

Відповідно до інформації з Держгеокадарстру, в силу віку та з інших причин померли майже півтора мільйона земельних пайовиків, які отримали свої ділянки в «дев’яностих» роках минулого століття. Щороку вмирає приблизно 350 тисяч землевласників.

Чотириста тисяч ділянок не були передані спадкоємцям через відсутність таких, або ж через бюрократично непереборні труднощі оформлення.

«Економічна правда» з опорою на дані експертів спрогнозувала смертність серед українських землевласників. Через одне десятиліття з нинішніх пайовиків залишаться лише 1 мільйон 300 тисяч осіб чоловічої статі, і на один мільйон більше жінок — половина від нинішнього числа. До критичної позначки ситуація підійде до середини «двадцятих» років, коли з природних причин очікується понад 870 тисяч смертей нині живих пайовиків.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*