Нові права та обов’язки для людей, які пересуваються в інвалідному візку, вказані в ПДР

napensii.ua

У Верховну Раду надійшов на розгляд проект закону, покликаний врегулювати та доповнити деякі аспекти в правилах дорожнього руху.

Автора законопроекту запропонували доповнення, які відрегулює права та обов’язки людей, які мають обмежені фізичні можливості та пересуваються в інвалідних візках.

Законодавці запропонували надати таким особам право пересування по велосипеднім і пішохідних доріжках, а також по тротуарах зі швидкістю пішоходів, дозволити переважне перетинання проїзної частини в передбачених для цього переходах, а також пересуватися по краю дороги (вулиці) і вздовж узбіччя по крайній правій смузі, в спрямування коштів транспорту. Також пропонується захистити особам, що пересуваються в інвалідному візку, здійснювати розворот і поворот вліво на дорогах, де є всього одна смуга руху, якщо на такий дорозі буде відсутня колія трамвая.

При цьому таких осіб зобов’язують експлуатувати тільки обладнані та технічно справні інвалідні коляски. На них буде заборонено перевозити предмети (вантажі), які можуть перешкодити управлінню, брати що-небудь на причіп, а також займатися перевезенням сторонніх осіб (пасажирів).

Всі візки для осіб з обмеженими фізичними можливостями повинні бути обладнані пристроями світловідбивання. У разі руху в темний період доби по узбіччю, або по краю вулиці, дороги інвалідні візки повинні бути оснащені світловими зовнішніми приладами.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*