МЗС: члени Будапештського меморандуму повинні виконати свої зобов’язання

Prismua.org

Інформагентство «ДС», посилаючись на офіційний сайт українського МЗС, передає, що зовнішньополітичне відомство України звернулося із закликом до держав, які підписували Будапештський меморандум, організувати невідкладні наради, а також реалізувати всі зобов’язання, взяті на себе раніше. У повідомленні наголошується, що країни, які виступають гарантами в зазначеному меморандумі, взяли на себе зобов’язання не допустити того, щоб вироблене ними озброєння використовувалося проти української держави. При цьому, затвердження ВРУ Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, стало можливим лише за умови цих гарантій.

Поряд з цим, у відомстві зазначили, що ще 25 листопада Російська Федерація здійснила напади на катери України в Керченській протоці, в результаті чого, члени екіпажу українських суден були полонені.

Водночас, в МЗС інформують, що напад Росії на наші катери – це продовження тієї агресії, до якої РФ вдалася ще в лютому в 2014 році. Однак українська влада наполягає на тому, що Будапештський меморандум залишається важливим механізмом гарантії безпеки держави, у зв’язку з чим, Київ наполягає, щоб Російська Федерація виконувала всі зобов’язання відповідно до меморандуму. Також у відомстві підкреслюють, що агресивні дії російської влади та її відмова від виконання взятих на себе зобов’язань загрожує інтернаціональному режиму нерозповсюдження ядерної зброї, що в подальшому може відбитися й на тих державах, які зволіють вибрати розробку ядерного озброєння.

У дипломатичному відомстві України резюмували, що лише дієві кроки зможуть повернути довіру до зазначеного меморандуму.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*