Бандера може знову отримати звання «Героя України»

Wikiwand.com

В українському парламенті пройшов реєстрацію проект закону про присвоєння провіднику ОУН Степану Бандері вищого звання в державі — Героя України.

Серед авторів законодавчої ініціативи виступили парламентарі з БПП і «Народного фронту». В даний час текст законопроекту відсутній на офіційному сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, що Степан Бандера вже нагороджувався вищого державного відзначення своїх заслуг під час президентства Віктора Ющенка, який поставив свій підпис під відповідним указом в січні 2010-го року.

Однак вже навесні того року окружний адмінсуд міста Донецька вирішив, що присвоєння Бандері звання «Герой України» суперечить законодавству, через те, що лідер ОУН не був громадянином України. У зв’язку з цим Бандера був позбавлений високого звання, а Вищий адмінсуд підтвердив вердикт нижчої інстанції.

Степан Бандера народився на території нинішньої Івано-Франківщини в 1909 році. У 1940 один з лідерів українського підпілля, який раніше отримав повагу соратників завдяки теоретичним роботам, організаторським талантам і протистоянню польській владі, очолив ОУН.

Після Другої світової війни Степан Бандера перебував у еміграції на території Західної Німеччини. Був убитий диверсантом з лав Комітету Держбезпеки СРСР Богданом Сташинським у Мюнхені.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*