Французький митрополит очолить Собор з об’єднання Церков України

M.orangesmile.com

Собор, покликаний об’єднати всі чинні в Україні церкви в єдиний релігійний інститут, пройде під головуванням французького митрополита Еммануїла.

Про духовну особу, яка очолить собор, написав журналіст з Греції Костас Онісенко, посилаючись на свої джерела в Константинопольському патріархаті.

На своїй сторінці в соцмережі Facebook Онісенко також розповів, що керівник нової об’єднаної Церкви України, ймовірно, не буде спочатку в сані патріарха. Всі голови Церков, які несуть службу в Україні, отримали запрошення на Собор з підписом Вселенського патріарха.

За повідомленням журналіста, вже існує процедура обрання нового церковного голови, описана в статутній карті, яка отримала раніше схвалення Вселенського собору в кінці минулого місяця.

Нагадаємо, що 11 жовтня Константинопольські ієрархи за результатами засідання Синоду винесли низку важливих рішень, необхідних для отримання Україною автокефалії. Були скасовані анафеми предстоятелів УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, також скасовано лист сімнадцятого століття, який передавав Київську митрополію під московську церковну юрисдикцію. Ці рішення викликали вкрай різку реакцію Моспатріархату, який звинуватив Фанар в розколі та наклав заборону на спільні служіння з духівництвом Константинопольського патріархату.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*