ВМС США готуються до відряджання в Чорне море

archive.defense.gov

Американський військово-морський флот інтенсивно готується до відряджання своїх сил в чорноморську акваторію. Про це повідомив новинний телевізійний канал CNN, посилаючись на власні джерела.

Високопоставлені співрозмовники CNN пояснили каналу, що посилання кораблів ВМС США в Чорне море буде відповіддю на дії Кремля в районі Керченської протоки.

На даний момент Вашингтон має намір попередити влади Турецької Республіці про перехід своїх військових кораблів через чорноморські протоки, відповідно до міжнародних правил судноплавства в цьому районі.

З трьох джерел CNN два відзначили, що схвалення Анкари очікується для переходу через Босфор і Дарданелли, однак цей варіант не обов’язковий. Офіційний представник ВМС США пояснив журналістам, що Вашингтон залишає за собою право вільних дій, через те, що операції по зміцненню стабільності та безпеки проводяться на регулярній основі.

Нагадаємо, що 25 листопада під час переходу з Чорного моря в Азовське прикордонники РФ провели обстріл і захоплення трьох кораблів ВМСУ разом з екіпажами. Український буксир піддався навмисному навалу, шість моряків отримали поранення. На даний момент захоплені екіпажі знаходяться в СІЗО Москви, чекаючи розгляду справи про «порушення» українськими моряками морських кордонів РФ.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*