Ветеранів ОУН-УПА визнані учасниками бойових дій

Meest-online.com

Верховна Рада схвалила проект закону під номером 8519, надавши особам, які боролися за українську незалежність в рядах ОУН-УПА, статус учасників бойових дій.

«За» даний законопроект віддали голоси 236 нардепів. Таким чином були внесені зміни в Закон «Про статус ветеранів війни».

Раніше статусом учасника бойових дій (УБД) були наділені тільки ті воїни Української Повстанської Армії, яких брали участь в боях проти німецької армії в період Другої світової війни, та які згодом пройшли реабілітацію як жертви репресій з боку Радянського Союзу.

Нова редакція Закону вважає учасниками бойових дій всіх осіб, які входили в Українську Повстанську Армію, Українську Народну Революційну Армію, а також загони «Поліської Січі» під керівництвом отамана Бульби-Боровця. Також статус учасників бойових дій отримали збройні загони ОУН, які брали участь в боєзіткнення не тільки з підрозділами Третього Рейху, а й зі збройними формуваннями СРСР до 1956 року включно і пізніше.

Нагадаємо, що у 2015 році парламент схвалив проект закону про вшанування пам’яті та правовий статус всіх осіб, які брали участь в національно-визвольних змаганнях українського народу протягом усього двадцятого століття.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*