Адмірал ВМС України: я готовий здатися в полон замість своїх моряків

Mil.gov.ua

У розмові з виданням газеті Bild головнокомандувач військово-морськими силами країни Ігор Воронченко розповів, може здатися в полон Російської Федерації щоб, незаконно захоплені моряки, які були взяті в полон в результаті агресії Росії, опинилися вдома. Адмірал запевнив, що як офіцер, готовий піти на це, якщо наші військовополонені будуть на волі.

“У мене розривається серце, коли я бачу своїх солдатів, яких протизаконно утримують в Росії”, – зазначив в інтерв’ю він.

Також український воєначальник висловив думку про те, що військова присутність сил НАТО в Азовському морі не в змозі вирішити Керченської кризи. Причиною тому – чинна угода, відповідно до якої, кожному кораблю для виходу в Азовське море потрібна згода відразу двох держав – України та Росії. Тому навіть при отриманні дозволу України, кораблі Північноатлантичного Альянсу не змогли б увійти у Керченську протоку без отриманого дозволу на це іншої держави.

При цьому Воронченко бачить посилення впливу НАТО на Росію через збільшення присутності військового блоку в Чорному морі. Він вважає, що так Росія швидше прийме рішення з приводу звільнення українських моряків з-під варти.

Нагадаємо, раніше адмірал ВМС на одній з конференцій, присвяченій питанням забезпечення морської безпеки, розповів, що уряд України планує звернутися до Туреччини з питання закриття протоки Босфор для російських судів у зв’язку з виявленою агресією країни в Керченській протоці.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*