У ВРУ прийняли Закон про розрив дружби з РФ

Scoopnest.com

Інформвидання «Укрінформ» інформує, що нардепи ВРУ схвалили закон, згідно з яким, договір, укладений між РФ та Україною, який передбачає дружбу, співпрацю та партнерство, втрачає свою силу. Підкреслимо, що ініціатором цього закону є голова держави Порошенко.

Даний закон підтримали 277 парламентаріїв, при цьому, необхідний мінімум становить 226 голосів депутатів. Таким чином, згідно з рішенням парламенту, дія зазначеного договору закінчиться у квітні наступного року. Також прогнозується, що після того, як договір буде остаточно розірваний, Україна зможе ефективно захищати свої національні інтереси на міжнародному рівні.

Також необхідно підкреслити, що даний законопроект був зареєстрований головою держави у ВРУ третього грудня. Крім цього, український лідер ще 17 вересня привів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони, яке передбачає зупинку дії договору про дружбу та партнерство між двома сусідніми країнами.

Українському дипломатичному відомству необхідно було довести до відома Російську Федерацію про розірвання договору до кінця вересня. Саме повідомлення було відправлено в РФ ще 22 числа того ж місяця. Сам договір сторони підписали в травні 1997 року. Згідно з ним, держави зобов’язані були висловлювати повагу щодо територіальної цілісності та суверенітету один одного. Крім цього, договір передбачає непорушність кордонів між двома країнами.

Також варто відзначити, що в цю середу один з комітетів ВРУ з питань закордонних справ, вирішив звернутися до парламентаріїв з рекомендацією про затвердження ініційованого головою держави закону.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*