Київ: Будапештський меморандум має зупинити агресію Кремля проти України

Prismua.org

Український МЗС офіційно звернувся до держав, що підписали Будапештський меморандум. Зовнішньополітичне відомство зажадало проведення невідкладних консультацій, покликаних забезпечити дотримання домовленостей підписантами. Також МЗС вважає за необхідне такі консультація для перешкоджання російської агресії, спрямованої проти України.

Дипломати України підкреслили, що 25 листопада своїми діями в районі Керченської протоки Москва в черговий раз вчинила агресію проти України. Автори заяви, адресованої до підписантів Будапештського меморандуму, назвали його важливим інструментом для забезпечення безпеки нашої країни, який вимагає від РФ дотримуватися всі взяті нею зобов’язання. Російська агресія і порушення зобов’язань за прийнятим в столиці Угорщини меморандуму, в результаті якого Київ відмовився від ядерних озброєнь, визначить відносини з країнами, яких виберуть для себе цей вид зброї масового ураження.

Міністерство закордонних справ нагадало, що двадцяти роки тому Київ відмовився від зброї масового ураження, отримавши натомість гарантії у сфері безпеки. Це було закріплено підписами представників США, Росії та Сполученого Королівства. Ці країни зобов’язалися утриматися від силових загроз або дій, спрямованих проти територіальної цілісності України, або її політичної незалежності.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*