Україна продаватиме спецдозволи на користування надрами

Info.focuserpsoftware.com

У своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук» голова Міністерства екології та природних ресурсів Остап Семерак інформує про те, що зараз закритий клуб надрокористувачів вже припинив своє існування. Незабаром, система «Прозорро» виставить на продаж дозволи на користування надрами. Міністр зазначив, що такий досвід є для нашої країни новим, та він являє собою позитивний підсумок для поточного політико-економічного року.

Семерак зазначив, що особисто для нього це не є порожніми словами, оскільки раніше велика кількість громадян акцентували увагу лише на другій частині назви міністерства – «природних ресурсів». Для міністра дане питання стало принциповим, та він вирішив знищити цей стереотип, довівши тим самим, що Мінекології здатне та буде створювати прозору держполітику, в тому числі це стосується й користування надрами. Він також зазначив, що відомство має намір докласти всіх зусиль, щоб лібералізувати ринок користування надрами та робити його відповідним з нормативно-правовою базою. Семерак підкреслив, що в деяких моментах чинна база не змінювалася з радянських часів, внаслідок чого в ній збереглася анархічність, що у свою чергу призводило до зловживання, корупції та монополізації.

Голова Мінекології зазначив, що він неодноразово намагався переконати міністрів у тому, що перш, ніж лібералізувати ринок та залучати інвесторів, необхідно зробити процес видачі спеціальних дозволів прозорим. При цьому, міністр підкреслює, що в цілому, процес реформування сектору надрокористування не може обмежуватися лише створення відкритих аукціонів. Семерак нагадав, що минулого місяця Кабмін схвалив новий порядок, розроблений міністерством екології, що передбачає повний перехід в цифрову сферу усіх наявних геологічних даних, а також розробку єдиного каталогу. Такі заходи необхідні для того, щоб співробітники даної галузі, а також для того, щоб інвестори більше не вказували на те, що геологічні дані розосереджені та невпорядковані.

На даний момент екологічним відомством також розроблена нова схема розрахунку початкової вартості дозволів на використання надр, відповідно до якої постійні коефіцієнти та вартість корисних копалин будуть оприлюднені.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*