Спецслужба Чехії не побачила шпигунів РФ і КНР у своїй країні

firstenglishlutheran.net

Інформвидання «České noviny» інформує, що чеський глава Мілош Земан розкритикував звіт служби контррозвідки «BIS». Він зазначив, що звіт не містить в собі ніяких матеріалів, які б підтверджували наявність у державі шпигунів з Російської Федерації та Китаю.

Звіт, який був поданий керівником спецслужби, містять у собі відомості, в яких йдеться про те, що хакерські атаки на чеське зовнішньополітичне відомство були виконані групою, яка пов’язана з урядом РФ. Також у доповіді наголошується, що російські розвідники продовжують свою діяльність, зокрема, в дипломатичній сфері. Крім цього, у звіті повідомляється, що російські шпигуни намагаються дізнатися про чеські державні замовлення стратегічного значення. Також служба зазначає, що Росія здійснює й економічне шпигунство.

Однак Мілош Земан підкреслив, що хоча він уважно ознайомився зі звітом, в тому числі й з непублічної його частиною, але так і не побачив жодного доказу російського чи китайського шпигунства. Все, що йому вдалося помітити – це нездатність служби визнати той факт, що за шість років вони не знайшли ніяких відомостей, що підтверджують шпигунство РФ і КНР. Однак ” BIS ” все ще переконує громадян в тому, що вона є корисною структурою. Такі дії обґрунтовуються спробами зберегти, або навіть примножити свій бюджет.
Президент зауважує, що служба лише розповідає про російських та китайських шпигунів, але ніяких доказів за усі шість років так й не виявила. Проте для не проінформованої частини населення заяви «BIS» є цілком переконливими. Водночас, він підкреслив, що служба не змогла розкрити ісламські терористичні організації, хоча правоохоронці та ще низка служб наполягають на їх існуванні.

Варто зазначити, що голова чеського уряду Андрій Бабіш зазначив, що в уряді на одному із засідань буде підійматися питання опублікованого звіту.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*