Гроші для виведення супутника «Либідь» на орбіту виведені на офшорні рахунки за кордон

Businessfinland.fi

Співробітники державної правоохоронної організації НАБУ з’ясували в ході досудового розгляду, що гроші, які були призначені для виведення першого телекомунікаційного супутника «Либідь» на орбіту, а також для створення Нацсістеми супутникового зв’язку, були переведені на офшорні рахунки за кордон і переведені в готівку. Про це повідомило відомство в соціальній мережі Facebook.

Вісім мільйонів доларів США, що було третиною всіх виділених грошей, були витрачені на покупку нерухомого майна в Сполучених Штатах Америки і переведені в готівку.

Агенти НАБУ і співробітники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили цю інформацію, коли проводили розгляд за фактом розкрадання коштів у державного підприємства «Укркосмос».

Нагадаємо, що перший телекомунікаційний супутник України повинні були запустити з найбільшого в світі космодрому «Байконур», який знаходиться в Казахстані, за допомогою універсального розгінного блоку “Фрегат-СБ» і ракети космічного призначення «Зеніт-2SБ». Генпідрядником була компанія MDA, вона є визнаним в усьому світі лідером в галузі космічної робототехніки. Субпідрядником проекту є АТ «Інформаційні супутникові системи ім. М.Ф. Решетньова» — одне з провідних підприємств російської космічної галузі.

Угода про запуск була підписана підрядниками в 2009 році, але по низцi причин, він так і не відбувся.

За повідомленням українських національних новин, один з підозрюваних у справі згідно з частиною 3 статті 209 Кримінального кодексу України, вже взятий під варту, він є колишнім позаштатним радником гендиректора українського Державного космічного агентства.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*