Експерт: державний видобуток вугілля в Україні в глибокій кризі

Biz.liga.net

Руслан Богданов, який обіймає посаду заступника голови української Федерації роботодавців ПЕК, розповів про кризу держпідприємств, зайнятих у сфері вуглевидобутку.

На думку експерта, підприємства цієї галузі є капіталомісткими, вимагаючи довгострокового інвестування коштів. За останній п’ятирічний період в державні вугільні шахти нічого не вкладалося, що проводить до деградації виробництва. Богданов нагадав про страйки гірників на підприємствах тієї частини Луганщини, яка підконтрольна Києву, а також про аналогічні протести волинських шахтарів.

Він навів дані, згідно з якими з 2004 року по 2017 рік вуглевидобуток знизився на 56%, внаслідок чого Україна зіткнулася з вугільним дефіцитом, і змушена була закуповувати корисні копалини з-за кордону.

Як зворотний приклад він навів приватні шахти, що входять до ДТЕК, чий прибуток збільшується стабільними темпами. Ця компанія вийшла на зовнішній ринок, отримавши мільярдні кредити, що призвело до розвитку та збільшення вуглевидобутку на 80%. Саме залучення інвестицій необхідно забезпечити керівникам державних шахт, підкреслив експерт, щоб збільшити видобуток вугілля.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*