Патріарх Філарет: перемоги української армії допомогли скинути московське ярмо

znaj.ua

На Чернігівщині військовослужбовці, які проходять службу в цьому регіоні, взяли участь в літургії під керівництвом предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Філарета. Літургія була присвячена Дню Святої Великомучениці Катерини та Преподобного Меркурія Чернігівського.

Церковна служба проходила в Катерининській церкви. Філарет у своїй промові перед паствою підкреслив, що зло не здобуде перемоги, навіть знаходячи силу на якийсь час, і особливо відзначив роль захисників країни, які оберігають духовну цілісність України та непорушність кордонів. Саме перемоги української армії, за словами Філарета, надали можливість скинути московське ярмо і відродити помісну церкву, яка старше московського релігійного інституту на кілька століть.

У ході урочистої церемонії предстоятель УПЦ КП нагородив військовослужбовців Чернігівського гарнізону, а також волонтерів з «Кримської громади» та «Єдиної родини України».

Нагадаємо, що відповідно до рішень Константинопольського Патріархату, незабаром відбудеться собор, який об’єднує церкви України в єдину помісну Церкву зі статусом автокефалії. Рішення Фанару викликало різку реакцію Моспатріархату, який припинив спілкування з духовенством Константинопольського Патріархату, та заборонив своїм духовним особам спільне служіння з ним.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*