ДПС Польщі не пустила на свою територію українців – членів кліматичних переговорів

Nabludatel.net

Інформвидання «Сityforlife.org.» інформує, що у п’ятниці представники українських громадських організацій не змогли приїхати на польську територію, аби взяти участь у Міжнародних кліматичних переговорах організації об’єднаних націй. Зазначимо, що дані переговори також називаю «СОР24». Видання підкреслює, що шістьох українських громадян співробітники польської Держприкордонслужби депортували назад до України. Такі дії прикордонники обґрунтовують загрозою нацбезпеки Польщі. Варто підкреслити, що такі випадки на польському кордоні зафіксовано не вперше, до цього екстрадиції також піддали грузинських та киргизьких активістів.

У країні продовжують зупиняти представників громадських організацій на кордонах. Також підкреслимо, що у державі також був прийнятий спеціальний закон перед проведенням кліматичних переговорів в одному із польських міст. Прийнятий закон передбачає заборону будь-яких зібрань, що мають спонтанний характер, крім цього, відомості про всіх учасників переговорів можуть використовуватись правоохоронними структурами без дозволу учасників. При цьому, понад десяти громадських організацій з різних країн світу зазначають, що введений польською владою закон порушує низку міжнародних прав та свобод. Водночас, слід звернути увагу, що сам цей закон направлений в першу чергу на представників різноманітних громадських організацій.

Також підкреслимо, що затримані польськими прикордонниками українці, грузини та киргизці не мали жодних порушень та володіли робочим відрядженням. Вказані громадяни повинні були взяти участь у кліматичних переговорах. Серед затриманих також є й члени міжнародних кліматичних організацій таких як «350.org» та «Climate Action Network».

Така ситуація обурила міжнародні інституції та організації. Зокрема, виконавчий директор «350.org» Мей Був відзначила, що організація різко засуджує дії прикордонників, які не пропустили учасників переговорів через кордон, після чого піддали їх екстрадиції. При цьому, причини таких дій польська ДПС обґрунтовує загрозою нацбезпеки країни. Проте зазначені особи є волонтерами, вони прагнуть подолати кліматичну кризу та вони володіють правом голосу. Члени цієї організації здійснюють свою діяльність по всьому світу та сприяють розв’язанням кліматичної проблеми.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*