У Вірменії «Мій крок» займає перше місце на виборах в парламент

Lorientlejour.com

Політичний альянс «Мій крок» в.о. голови уряду Вірменії Нікола Пашиняна здобуває перемогу на позачергових виборах до Національних зборів. Про це повідомляє вірменський Центрвиборчком після стовідсоткової обробки виборчих бюлетенів, що надійшли з усіх ділянок.

«Мій крок» отримав перше місце та 70,43% всіх голосів, у той час як «Процвітаюча Вірменія», очолювана місцевим підприємцем Гагіком Царукяном, отримала трохи більше 8% голосів. На два відсотки від другого місця відстала «Освічена Вірменія».

«Республіканська партія», яка раніше мала статус правлячої, не пройшла до парламенту, отримавши менше 5% голосів.

Нагадаємо, що для проходження в парламент політичний блок повинен набрати 7% голосів, для політичних партій існує п’ятивідсотковий бар’єр. Таким чином, в законодавчому органі Вірменії будуть представлені три політичні сили.

У Вірменії вступила в силу реформа, яка перевела країну в парламентську форму правління. Тепер законодавці обирають главу уряду та президента, чиї повноваження суттєво урізані на користь прем’єра.

Нагадаємо, що політичні зміни в Вірменії почалися в квітні поточного року, коли під тиском масових виступів під керівництвом опозиціонера Нікола Пашиняна у відставку пішов прем’єр-міністр цієї країни Серж Саргсян. У травні Пашинян був обраний главою уряду.

Позачергові парламентські вибори були проведені згідно вірменської Конституції, так як депутати попереднього скликання не змогли обрати прем’єр-міністра. Пашинян в середині жовтня подав у відставку, пояснивши своє рішення бажанням завершити революцію за допомогою позачергових виборів, які відбулися 9 грудня.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*