Українцям можуть заборонити здавати свої квартири в деякі види оренди

24tv.ua

У ВРУ подано на розгляд законопроект, який внесе ряд поправок до Житлового кодексу. Поправки закріплюють, що в багатоквартирних будинках буде заборонено здавати квартири в оренду, які будуть використовуватися для розміщення офісів, гуртожитків та хостелів.

Авторами законопроекту зазначається, що на поточний момент законодавством забороняється розміщувати у квартирах лише промислове виробництво, всі інші критерії документа досить неточні, та їх можна легко обійти, внаслідок чого в житлових багатоквартирних будинках відкриваються офіси та магазини. Власники не реєструють такі «підприємства», а це означає, що не сплачують податки.

Власнику квартири, згідно з законопроектом, буде дозволено здійснювати господарську діяльність, при цьому забороняється використовувати найманих робітників. Також діяльність не повинна суперечити встановленим правам та інтересам інших мешканців цього будинку, і не завдавати шкоди спокою сусідів.

Законопроект передбачає грошові стягнення — штрафи, які будуть накладатися на власників-порушників без попередження, за використання квартири з метою отримання прибутку, а не для проживання в ній.

Перший штраф коливається від 34 до 51 тисячі гривень, що еквівалентно 2-3 тисячам неоподатковуваних мінімумів. При порушенні законодавства вдруге протягом одного року — штраф складатиме від 51 до 81 тисячі гривень.

Також внесено поправку відносно того, щоб здавати квартиру в оренду. Власник квартири зобов’язаний забезпечити не менше 8 метрів на кожного мешканця від загальної площі квартири. Таке нововведення вдарить по хостелах, і припинить їх існування.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*