Україна – зовнішньополітичний пріоритет Брюсселя

Euobserver.com

Західні Балкани та Україна є пріоритетними напрямками у зовнішній політиці Європейського Союзу. Про це заявила глава дипломатії міждержавного європейського об’єднання Федеріка Могеріні, виступаючи в Європарламенті.

Коментуючи діяльність Брюсселя по західній частині Балканського півострова, Федеріка Могеріні підкреслила важливість зближення країн цього регіону з Євросоюзом. Дипломат зазначила, що необхідно «не покладаючи рук» працювати з представниками Сербії та Косово, поки не буде досягнуто нормалізація відносин між ними. Тим самим для Белграда та Приштини відкриється шлях до Європейського Союзу. Окремо Федеріка Могеріні згадала Македонію, давши оцінку європейським перспективам колишньої Югославської республіки.

Ще одним пріоритетом зовнішньополітичних зусиль Євросоюзу Федеріка Могеріні була названа Україна. Однак з урахуванням того, що європейсько-українські відносини перебувають на порядку денному Європарламенту, дипломат обіцяла прокоментувати відносини Брюсселя з Києвом пізніше.

Третім пріоритетом Брюсселя був названий середземноморський регіон та конфлікти, що йдуть в ньому. Федеріка Могеріні серед актуальних тем назвала Сирію, початок діалогу з представниками Ємену, запланованого у Швеції, ситуацію в Лівії та ізраїльсько-палестинський конфлікт.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*