Нардеп ВРУ: економічних реформ недостатньо для порятунку української медицини

Infokava.com

Нардеп ВРУ від «Батьківщини» Валерій Дубіль зазначив, що ефективність системи охорони здоров’я жодним чином не пов’язана з рівнем ВВП країни. Він підкреслив, що даним питанням займалася група з експертів «Здоров’я нації». В ході дослідження, експерти прийшли до висновку, що ефективність охорони здоров’я залежить від політики в системі охорони здоров’я. Він зазначив, що нинішня політика, яку проводить Міністерство охорони здоров’я призвела до того, що наша країна за останні роки стала активно втрачати позиції в рейтингу центру Legatum Institute. Так за останні роки Україна опустилася з 79-ї позиції в рейтингу до 137-ї. Варто відзначити, що всього організація досліджувала 149 держав.

Депутат заявив, що при вимірюванні ефективності МОЗ, організація керується одинадцятьма показниками, при тому, дев’ять з них є об’єктивними, а ще два – суб’єктивними. Крім цього, було виявлено, що ті держави, які виділяють ідентичну кількість коштів на охорону здоров’я, можуть займати різні позиції в рейтингу. У зв’язку з цим, можна відзначити, що в першу чергу на ефективність впливає політика всередині самої системи.

Таким чином, депутат робить висновок про те, що економічних реформ та зниження податків недостатньо для порятунку української медицини. Для цього необхідно не допустити зростання витрат громадян на медицину, що стане можливим лише при новій владі. Крім цього, він підкреслює, що процес реформування МОЗ слід починати з планування. Для початку потрібно виробити стратегію, яка б враховувала стан економіки, природні умови, демографічну ситуацію та ще низку особливостей.

Парламентарій також додав, що відновити вітчизняну медицину зможе лише змішана модель, яка передбачає різні джерела фінансування. При цьому, платну медицину слід скасувати, оскільки люди не мають достатньо коштів, щоб оплатити лікування.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*