Меркель може достроково передати повноваження канцлера

M.dw.com

Інформвидання «Bild» передає, що в керуючій партії ФРН «Християнсько-Демократичний» союз розглядають можливу передачу Ангелою Меркель повноважень голови уряду новообраному лідеру партії Аннегрет Крамп-Карренбауер. Зазначається, що Меркель може піти з посади канцлера вже до 2021 року. Крім цього, видання зазначило, що у членів керуючої партії також розроблений план дій й на той випадок, якщо партія покине чинну коаліцію. Варто підкреслити, що на даний момент керуюча німецька партія входить в коаліцію з соціал-демократами.

Також важливо відзначити, що наступний рік для правлячого альянсу буде серйозним випробуванням, оскільки саме наступного року проходитимуть вибори до Європейського парламенту. Крім цього, на осінь наступного року призначені вибори й в трьох землях ФРН. При цьому, є ймовірність, що четверте місце на даних виборах може зайняти соціал-демократична партія. Якщо ж це станеться, то в партії може змінитися керуюча верхівка, що призведе до розпаду коаліції.

Якщо коаліція дійсно розпадеться, то ХДС створить уряд меншості, який очолить новообраний голова партії. Також варто звернути увагу на той факт, що до цього німецька вільно демократична партія та партія зелених дали зрозуміти, що мають намір підтримати варіант, запропонований християнськими демократами.

Поряд з цим, також існує ймовірність формування нового альянсу, який отримає назву «Ямайка». Планується, що до нього увійдуть християнські демократи, соціал-демократи, ВДП та партія зелених. Варто також відзначити, що в ВДП висунули вимогу, без виконання якої, альянс сформований не буде. Партія наполягає на тому, що німецький уряд Меркель очолювати не повинна.

Водночас, видання зазначає, що, якщо такий альянс буде потрібний, то Меркель готова передати повноваження канцлера. У ХДС також розраховують, що на посаду Меркель Крамп-Карренбауер буде призначена вже до весни 2020 року. Такі дії необхідні для того, щоб лідер християнських демократів змогла зміцнити свої позиції та повести за собою консерваторів на вибори, які пройдуть в 2021 році.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*