Гройсман розповів про термін дії мораторію на землі сільгосппризначення

Eatrade.pro

На черговому засіданні Кабміну України від 12 грудня прем’єр-міністр зробив заяву, що мораторій, який стосується відносин купівлі-продажу українських земельних ділянок сільськогосподарського призначення, продовжить свою дію до того часу, поки український парламент не прийме закон, в якому розглядається нові правки щодо користування, купівлею, продажем української землі. Він має назву «Про обіг земель».

Володимир Гройсман зазначив, що ситуація особливо не зміниться в незалежності від того, пролонгує український парламент мораторій чи ні, адже він все також буде дійсний, поки Верховна Рада не прийме закон «Про обіг земель».

Згідно з земельною реформою, яка була запропонована Кабінетом міністрів України, здійснювати покупку української землі зможуть лише громадяни України, в тому випадку, якщо мораторій буде скасовано. Також закріплюється, що земля, яка знаходиться у власності в однієї фізичної особи, не повинна перевищувати розміру більше ніж 200 га. Експерти Міністерства агрополітики та продовольства вважають допустимим продавати землю юридичним особам, з огляду на низку обмежень для невеликих господарств.

Всесвітній банк справив оцінку ситуації після скасування мораторію, згідно з нею, українська скарбниця зможе щорічно поповнюватиметься на суму від 0,7-1,5 млрд доларів.

Нагадаємо, що парламент України пролонгував мораторій, що діє з 2001 року. Мораторій регулює відносини купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*