В Україні очікуються нові обмеження для курців

Belnovosti.by

В український парламент надійшов лист від Євразійської антитютюнової коаліції. Її представники вказали на важливість прийняття нового законодавства, який зробить більш жорстоким тютюновий контроль. Раніше з цього приводу проходили мітинги біля Верховної Ради.

Як відомо, українським законодавством досить точно фіксуються місця, де куріння заборонено. Також відзначено, що заборона поширюється ще на електронні сигарети та кальяни. Нове законодавство погрожує заборонити встановлені місця для куріння. Тепер штрафи накладатимуться за куріння в аеропортах, таксі, на літніх прибудовах ресторанів та кафе. Проект заборонить номера для курців в готелях, можливий також штраф за куріння на власному балконі, навіть заскленому, але якщо при цьому особа буде смітити недопалками.

На сьогодні за куріння поза спеціально відведеними місцями призначається штраф в розмірі від 51-170 гривень, а якщо особа спіймана вдруге за рік, тоді доведеться сплатити від 170 до 340 гривень. Якщо закон набере чинності, мінімальний штраф становитиме 340 гривень. Будуть також штрафуватися власники підприємств і закладів, на території яких дозволено курити. Штраф таким особам складе від 1 до 10 тисяч гривень. Оштрафувати має право лише співробітники правоохоронних органів, складаючи протокол і постановляючи про накладення штрафу.

Новим законодавством буде введена заборона на продаж тютюнових виробів в місцях, де торгівля відкрита, таким чином пачки сигарет повинні бути прибрані з вітрин і прилавків. Торгові точки, які отримують більшу частину прибутку, продаючи тютюнові вироби, будуть зобов’язані переобладнуватися в «спеціалізовані» місця торгівлі. На виконання таких зобов’язань буде виділено 3 роки.

Статистика показує, що 23% українського населення мають таку шкідливу звичку, серед яких кожен сьомий – школяр.

Відзначається, що куріння на літніх майданчиках закладів, може зробити згубний вплив на бізнес. У ряді країн, де забороняли куріння, рівень продажів знижувався на 20%. Швидше за все Україна не стане винятком, очікується, що заборона вдарить по податках, що у свою чергу щорічно забере з держскарбниці 4 млрд грн. Прикладом тому може стати минулий рік, найбільшими платниками податків виявилися 4 компанії, що спеціалізуються на тютюнових виробах.

Експертами вказуються, що скоріш за все постраждають малі торговельні точки, які спеціалізуються виключно на продажу тютюнових виробів, за прогнозами закриється кожен сьомий тютюновий кіоск, це, у свою чергу, вдарить по зайнятості населення, і підвищить рівень безробіття. Великі супермаркети не повинні зазнати збитків.

Раніше Київ вже ввів низку заходів для боротьби з курінням. Поступово відбувається збільшення акцизу на тютюнові вироби, це є однією з умов Європейського Союзу. За розрахунками, до 2024 року продажі повинні скоротитися в 2 рази, а доходи в казну України повинні зрости до ста млрд грн на рік.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*