Вірші Мандельштама опинилися в Україні під забороною

sputnikimages.com

Держкомтелерадіо відмовило у в’їзді на територію України черговим книгам російських видавництв. На думку чиновників, в даних двадцяти шести книгах, що включають романи, збірки віршів та прози, а також дитячу літературу, в тому чи іншому вигляді присутня пропаганда.

До завезення в Україну заборонені дитячі книги радянського періоду написання, в яких є ідеологія комунізму (засуджена рішенням парламенту та заборонена до поширення).

З нових пострадянських російських видань забороненої дитячою книгою стала «Велика енциклопедія знань в питаннях і відповідях», написана групою авторів.

У цей «чорний список» також включені детективні твори Дар’ї Донцової, романи Сергія та Анни Литвинових, та інших російських «детективників», в текстах яких є пропаганда силових відомств Росії.

За образливі та наклепницькі випади стосовно діячів періоду Української Народної Республіки була заборонена до ввезення книга «Книжкові злодії», написану Андресом Ріделем.

Також під заборону потрапив збірник «Поезія срібного століття», виданий в Москві. Таке рішення в Держкомтелерадіо прийняли через те, що відомий радянський репресований поет Осип Мандельштам був представлений в антології поемою, присвяченій Йосипу Сталіну, написану за рік до смерті. Представники Держтелерадіо пояснили, що вибір саме цього твору поета відповідає сьогоднішній пропаганді в Росії, яка займається реабілітацією Сталіна.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*