Капітан буксира «Яни Капу» заявив, що він є військовополоненим

Rybalka.com

Едем Семедляев, адвокат Олега Мельничука — капітана буксира «Яни Капу» ВМС України, повідомив у своєму профілі в соціальній мережі Facebook про те, що його підзахисний заявив про відмову від давання показань, а також про свій статус військовополоненого. Капітан рейдового буксира був затриманий російської прикордонною службою після конфлікту поблизу Керченської протоки.

Адвокат повідомив, що його клієнт, посилаючись на Женевську конвенцію, заявляє про свій статус військовополоненого, та провини своєї не визнає.

Нагадаємо, що Мельничук не перший з українських моряків, хто відмовився давати показання, серед них Роман Мокряк і Денис Гриценко. Український військовий Роман Мокряк також вважає, що вони з командою є полоненими, і заявив, що до них повинні відноситися відповідним чином.

Мокряк є командиром малого катера «Бердянськ». Він дав обіцянку, що поки інші військові, а саме команда корабля, не будуть звільнені, він показань давати не буде. Також полоненим, себе вважає Гриценко: він відмовився визнавати себе винним у пред’явленому обвинуваченні щодо незаконного перетину українськими військовими кордонів Російської Федерації.

Раніше, 25 листопада прикордонна служба РФ затримала три судна ВМС України в Азовському морі, поблизу Керченської протоки. В їхню сторону були висунуті звинувачення, а також порушено кримінальну справу. За порушення держкордону РФ було затримано на два місяці 24 українських військових. У столиці Російської Федерації Україну в цьому конфлікті назвали провокатором. Слідом за цією подією, українська держава оголосила акт захоплення українських моряків – військовою агресією РФ, та ввела на території 10 областей особливий правовий режим — військовий стан. Крім цього, Київ запровадив обмеження на в’їзд на територію України громадянам РФ чоловічої статі від 16 до 60 років.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*