У Харкові російська мова втратила статус регіональної

Versiya.info

Депутат обласної ради Харківської області Дмитро Булах 13 грудня повідомив у своєму профілі в соціальній мережі Facebook про те, що російська мова більше не носить статус регіональної. Ця ухвала була прийнята депутатами облради на засіданні від 6 грудня.

Він зазначив, що депутати на засіданні голосували за те, щоб скасувати ряд раніше прийнятих рішень. Одне з рішень було прийнято у 2012 році, і стосувалася того, в яких місцях і яким чином дозволено розмовляти російською мовою. Депутат зазначив, що більша кількість депутатів від опозиції та партії «Відродження» так само, як і більшість, проголосували за скасування. Скасування особливого статусу російської мови була прийнята рішенням, за яке проголосували 3/4 депутатів від усієї ради.

Нагадаємо, що українськими парламентаріями у 2012 році був прийнятий закон, який стосувався мовної політики держави. Цим законом було введено нове положення про регіональну мову. Під цим поняттям розумілося те, що ця мова використовується традиційно на території певного регіону, населення якого кількісно менше, ніж усі громадяни держави, або ж має відмінність від офіційної державної мови. У 2014 році у Верховній Раді відбулося голосування щодо скасування цього закону. Пізніше Конституційний Суд визнав його неконституційним.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*