Депутати Косова проголосували за створення власної армії

trud.bg

Інформагентство «Gazeta Express» інформує, що парламентарії Косова в ході голосування прийняли рішення створити національні збройні сили. Варто зазначити, що на засіданні, яке пройшло 14 грудня, вирішувалися одразу три питання щодо Сил безпеки держави.

Перш за все, законотворці держави схвалили законопроект щодо Міноборони Косова. Після цього, депутати затвердили ще один проект закону, згідно з яким, сили безпеки країни мають бути трансформовані в національну армію. Крім цього, відповідно до закону, сили безпеки держави мають збільшитися у двічі та трансформуватися у повноцінні збройні сили, чисельність яких повинна перевищити п’ять тисяч осіб.

Що ж стосується третього проекту закону, то він направлений на регулювання служби в армії Косова. Варто також зазначити, що зі ста двадцяти парламентарів свої голоси за створення збройних сил держави віддали сто сім законотворців. Не менш важливий й той факт, що ні один з депутатів не виступив проти зазначеного законопроекту.

Нагадаємо, що до цього Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу виступив із заявою, що у парламенті Косова обрали не дуже вдалий момент, аби створювати армію. Крім цього, на думку генсека, таке рішення стане загрозою для стабільності в зазначеному регіоні. При цьому, у Сербії та Російській Федерації наголосили, що впровадження збройних сил в державі можуть призвести до нових зіткнень на Балканах.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*